понеделник, 17 јуни 2024

Реал Мадрид негира дека имаат контакт со Мбапе

Објавено на

часот

Сподели

„Марка“ пренесува дека Реал Мадрид ги отфрла гласините дека тие веќе имаат договор со Мбапе, па поради тоа Французинот ниту сака да биде продаден ова лето, ниту сака да потпише нов договор.

Реал Мадрид не ја разгледуваат можноста за трансфер на Мбапе ова лето бидејќи тој би ги чинел премногу за играч на кој му истекува договорот.

Тие преферираат да почекаат до следното лето и да го добијат Мбапе беспари. 
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ