вторник, 16 април 2024

Реакција од кабинетот на Пендаровски: За изборната кампања не користиме странски експерти и компании

Претседателот Стево Пендаровски и неговиот кабинет не користеле никогаш странски компании за правење на анкети, стратегии, ниту пак комуникациски услуги од домашни експерти. Така ќе биде и за време на претседателската кампања 2024, нема да се користат ниту странски, ниту домашни комуникациски експерти, ниту пак ќе се нарачуваат анкети, реагира кабинетот на Стево Пендаровски на изјавите на Александар Николоски.

Објавено на

часот

Сподели

„Александар Николоски и ВМРО-ДПМНЕ нека се насочат кон нивните сопствени стратези и анкетари и нека си ги прочитаат анкетите во кои очигледно стои дека во вториот круг победник на претседателските избори ќе биде претседателот Пендаровски.

Александар Николоски најверојатно е последниот функционер од ДПМНЕ кој треба да разговара за платата на претседателот Пендаровски.

Нема поголема перверзија за криминал да обвинува вториот човек на партијата која со години е синоним за организиран криминал и чија сметка со години е блокирана“, се вели во реакцијата на кабинетот на претседателот на Македонија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ