среда, 29 мај 2024

Разочарувачки настап на Надал, освои само четири гејма против Хуркач

Рафаел Надал доживеа елиминација од турнирот во Рим откако загуби убедливо од Хуркач со 2-0 во сетови.

Објавено на

часот

Сподели

Мечот траеше само час и половина, Надал освои еден гејм во првиот сет, во вториот три. Хуркач го доби мечот со 6-1 и 6-3 и се пласира во следното коло на турнирот во Рим.

Се очекува во наредните денови Надал да соопшти дали по овој разочарувачки настап во Рим ќе натастапи на Ролан Гарос.

Шпанецот претходно рече на Ролан Гарос ќе игра само ако е комплетно подготвен и се чувствува конкурентен.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ