четврток, 18 април 2024

Разбојници од Скопје краделе во Аеродром и Драчево

СВР Скопје ЕВР Аеродром и Драчево поднесоа кривична пријава против E.С. и Ј.С. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела разбојништво казниви по член 237 од Кривичниот законик.

 

Објавено на

часот

Сподели

„Пријавените ги сториле делата на 26.01., 13.02. и 01.03.24 во продажни објекти на подрачјето на општина Аеродром, при што со закана кон вработените одзеле пари од дневните промети“, соопшти МВР.

Кривична пријава е поднесена и против И.Ш.и Ј.А. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело разбојничка кражба казниво по член 238 од Кривичниот законик.

На 27.02 2024 во круг на приватна фирма на подрачје на Драчево, пријавените одзеле предмети, а откако биле забележани од две лица, физички нападнале едно од нив, по што со нивното возило удриле во возилото на лицата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ