понеделник, 20 мај 2024

Рангник потврди, преговара со Баерн Минхен за да го наследи Тухел

Ралф Рангник потврди дека има разговори со Баерн Минхен, но уште не може да каже дали тој ќе биде наследникот на Томас Тухел.

Објавено на

часот

Сподели

Во последните денови германските медиуми силно пишуваат дека Рангник ќе биде новиот тренер на Баерн Минхен. Актуелниот селектор на Австрија потврди дека има нешто.

„Баерн ме контактираше и јас ја информирав Австриската фудбалска федерација за тоа“, вели Рангник.

„Мојот фокус е на Австрија и на Европското првенство. Доколку Баерн ми кажа дека ме сака, тогаш јас ќе се прашам дали го сакам тоа воопшто“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ