петок, 19 април 2024

Рамковски со нов адвокат

Објавено на

часот

Сподели

Васко Ѓеорѓиев е новиот адвокат на Рамковски кому вчера не му беше дозволено да го врати својот  поранешен адвокат Мирослав Вујиќ. Тој беше избркан од судењето на вчерашното рочиште поради непочитување на судот и му беше забрането да ги брани обвинетите во “Пајажина“.

Новиот адвокат Ѓеорѓиев кој треба да го брани Рамковски во обвинението за злосторничко здружување, затајување данок,перење пари и злоупотреба на службената положба ја водеше одбраната и на  расчинетиот владика Јован Вранишковски.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ