петок, 23 февруари 2024
Албанскиот премиер

Рама излезе од болница по операција на слепото црево

Објавено на

часот

Сподели

Рама утринава го напушти универзитетскиот болнички центар Мајка Тереза во Тирана, откако во неделата му беше оперирано слепото црево, пренесуваат албанските медиуми.

На премиерот на Албанија му бил дијагностициран акутен апендицитис, запаление на слепото црево. Операцијата, според лекарите, била успешна, а здравствената состојба на Рама е добра.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ