вторник, 18 јуни 2024

Ракометарите и ракометарките на Македонија ги добија противниците за Медитеранските игри

Објавено на

часот

Сподели

Ракометарите ќе играат во групата Б заедно со домаќинот Алжир, Шпанија, Турција и Грција. Првите две екипи ќе се пласираат во полуфиналето.
 
 
Во женскиот дел од турнирот учествуваат осум селекции. Македонија е во групата Б заедно со Србија, Португалија и Турција.
 
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ