вторник, 5 март 2024
Ла Лига

Рајо и Димитриевски ја победија Осасуна и ја прескокнаа на табелата (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Резултатот беше отворен во 40. минута кога Ернандез си постигна автогол за водство на Рајо од 1-0. Три минути подоцна Палазон даде гол за 2-0.

Единствениот гол Димитриевски го прими во 66. минута од Гомез.

Рајо Ваљекано сега е на осмата позиција со 40 бодови, Осасуна падна на деветтата со 38 бодови.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ