недела, 21 април 2024

Радовишанец со нож ги нападнал сватовите

Објавено на

часот

Сподели

Педесет и седумгодишниот радовишанец, револтиран што снаата се вратила во домот на родителите, зел нож в рака и отишол кај сватовите да бара да му ги вратат парите.

Ситуацијата кулминирала кога бесниот свекор се размавтал со ножот и ја расекол несудената снаа по дланката.

За среќа, нејзините роднини успеале да го совладаат и да му го одземат ножот. Но при туркањето 57-годишникот паднал по скали и се повредил.

Полицијата набргу бил известена за инцидентот, по што ситуацијата се смирила. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од полицијата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ