петок, 19 април 2024

Работнички реди порази, Струга со три бода си замина од Скопје

Работнички врза три порази по ред откако денеска на свој терен загуби од Струга со 2-1.

Објавено на

часот

Сподели

Работнички беше подобар во првото полувреме, но иницијативата и шансите кои ги создаде не успеа да ги претвори во гол.

По само седум минути игра во второто полувреме Радески постигна убав гол за водство на Струга од 1-0.

Во 69. минута Влатко Стојановски со волеј изедначи на 1-1, но во следната акција Влајковиќ реализираше и ја врати предноста на Струга, 1-2 беше конечниот резултат.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ