недела, 14 април 2024

Работнички потпиша тригодишен договор со играч од Јамајка

Објавено на

часот

Сподели

Се работи за 20-годишен фудбалер кој доаѓа од Харбор вју, еден од најдобрите клубови во Јамајка. Дел од минатата сезона помина и во словенечкиот прволигаш Копер.

Кристоџеј Дејли е офанзивен играч за врска кој може да одговори и на потребите на левата крилна позиција.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ