понеделник, 24 јуни 2024

Работнички ја победи Шкендија и го освои младинскиот Куп на Македонија

Објавено на

часот

Сподели

Младинскиот тим на Работнички уште во првото полувреме имаше предност од 2-0. Во вториот дел зголемија и на 3-0, а Шкендија до крајот постигна само почесен гол за конечни 3-2.

Во кадетска конкуренција Вардар со 4-1 ја совлада Шкендија и го освои купот. Тетовскиот тим ги загуби тие две финалиња, но славеше во пионерска конкуренција против Брегалница со 3-2 и го освои тој трофеј.

Екипата на Њу Старс, пак, го освои Купот на Македонија во јуниорска конкуренција, фудбалери родени 2006 година, со триумф во финалето против Работнички.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ