понеделник, 4 март 2024

Работат шалтерите на МВР во Беко и МРТ за издавање на готови документи

Министерството за внатрешни работи (МВР) соопшти дека денеска до 16 часот ќе работат шалтерите за издавање на готови документи во објектите во Беко и МРТ.

Објавено на

часот

Сподели

Од МВР вчера информираа дека на територија на Скопје е почната и достава на личните карти и на возачките дозволи на домашна адреса со цел олеснување и забрзување на процесот на промена на личните документи.

„Напоменуваме дека овој пилот проект се спроведува само во Скопје“, информираа од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ