недела, 3 март 2024

Путин се сретна со Лукашенко во својот стан: Со часови разговарале за „најзатворени теми“

Објавено на

часот

Сподели

Лукашенко престојуваше во работна посета на Русија на 5 и 6 април.

Тој се сретна со Путин во Кремљ на 5 април, а следниот ден двајцата учествуваа на состанокот на Врховниот државен совет на Федералната држава.

По разговорите и работната вечера во Кремљ, лидерите неколку часа разговарале „за најзатворени теми“ во станот на Путин во Кремљ, се наведува во соопштението, пренесува Спутник.

Неколку дена пред тоа, Путин разговарал и со кинескиот претседател Си Џинпинг во својот стан.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ