петок, 21 јуни 2024
Извадок од полицискиот билтен

Пукано во возење врз сопружници од Сингелиќ, залутан куршум оштетил летниковец во Гази Баба

Објавено на

часот

Сподели

Во полицискиот билтен е регистрирана и пријава  од 46 годишен скопјанка, според кој синоќа  во 22:50 часот на подрачјето на Гази Баба од залутано зрно од огнено оружје бил оштетен летниковецот во неговиот двор.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ