четврток, 20 јуни 2024

Пукање во Ист Гејт Мол, има двајца повредени

Две лица се повредени, откако врз нив се пукало попладнево во трговскиот центар „Ист гејт мол“ во Скопје. Повредените се пренесени во болница за укажување медицинска помош.

Објавено на

часот

Сподели

Вооружен инцидент се случил поладнево во скопскиот трговски центар Ист Гејт Мол. Во инцидентот се повредени две лица кои веднап се пренесени во болница за укажување медицинска помош.

МВР го потврди вооружениот инцидент, а полициски екипи се упатени на лице место. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ