понеделник, 17 јуни 2024
Во населбата Врачар

Пукање на улица во Белград, ранети две лица (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Според очевидци, две лица на возраст од 20 до 30 години се ранети пред ресторан за брза храна на Максим Горки во белградската населба Врачар, пренесе Н1.

Како што дознава Н1, околу 19 часот и 40 минути на улицата бил застрелан дваесет и шестгодишен маж, кој е ранет, а на улицата Новопазарска во истата населба е пронајден маж со прострелни рани, кон кого било пукано на улицата Максим Горки. Полицијата интензивно трага по сторителот, а во сила е антимафијашката акција „Вихор“.

Еден млад човек е ранет во ногата, а другиот маж е случајно ранет од заталкан куршум, велат очевидци.

Затворен е потегот од Чубурски парк до пазарот Калениќ.

Некои српски медиуми објавија дека еден од повредените е Македонец, со иницијали Д.Л (21).

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ