петок, 21 јуни 2024

ПСЖ промовираше засилување од 60 милиони евра

Објавено на

часот

Сподели

За разлика од Шкрињар и Асенсио кои пристигнаа како слободни фудбалери, ПСЖ за Угарте на Спортинг Лисабон му плаќа 60 милиони евра.

22-годишниот Угарте кој игра на позицијата дефанзивен фудбалер во средниот ред, стави потпис на петгодишен договор, со трајност до 30 јуни 2028 година.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ