недела, 21 април 2024
Вршат притисок врз напаѓачот

ПСЖ му се заканува на Мбапе дека ќе седи на клупа

Објавено на

часот

Сподели

„Светците“ кројат стратегија како да се справат со Килијан Мбапе, кој со писмо ги извести дека нема да ја активира опцијата за продолжување на договорот до јуни 2025 година.

Опцијата е активна до 31. јули, ПСЖ се надева дека напаѓачот ќе се пишмани, но во исто време се изготвуваат неколку сценарија.

Најлошто е Килијан Мбапе да не стави потпис на нов договор и да одбие да направи трансфер, ова ќе има сериозни финансиски последици врз клубот, па за да се избегне ваква ситуација, Насер Ал Келаифи и неговите соработници се подготвени да извршат сериозен притисок.

Како што пишува Атлетик, една од идеите е Килијан Мбапе да биде седнат на клупа и да не игра доколку одбие да ја продолжи соработката и да замине во летниот преоден рок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ