петок, 19 април 2024
„Светците“ испраќаат делегација во Лондон

ПСЖ му ги мати сметките на Баерн, нудат 100 милиони евра за Кејн

Објавено на

часот

Сподели

Луис Енрике сака ПСЖ да ангажира класичен напаѓач ова лето и како што пренесува Радио Монте Карло, Хари Кејн е на врвот на листата со желби.

„Светците“ ќе испратат делегација во Лондон на средба со Тотнем и се подготвени да платат 100 милиони евра (85 милиони фунти) за услугите на Англичанецот

Баерн Минхен веќе имаше два неуспешни обиди да го купи Хари Кејн, последниот предлог беше тежок 70 милиони фунти (околу 82 милиони евра) плус бонуси.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ