петок, 1 март 2024
Бил во Саудиска Арабија без да побара дозвола од клубот

ПСЖ го суспендираше Меси на две недели

Објавено на

часот

Сподели

Меси отпатувал на некој ден на прошетка до Саудиска Арабија со семејството без да побара дозвола од ПСЖ, се пишуваше дека пропуштил и еден тренинг поради тоа.

И покрај тоа што се работи за Меси, ПСЖ реши да не прави исклучок, Аргентинецот има третман како и сите други, доби казна од клубот.

ПСЖ му врачи суспензија од две недели на Меси, во кои нема да игра на натпреварите на тимот, а нема да добие ниту плата за тој период.

Договорот на Меси со ПСЖ истекува по крајот на оваа сезона и веќе е извесно дека тој ќе си замине од Франција и веројатно ќе се врати во Барселона.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ