понеделник, 15 април 2024

ПСЖ го гледа Мбапе како предавник

Францускиот весник „Л’Екип“, вели дека во ПСЖ заминувањето на Килијан Мбапе од клубот го гледаат како предавство.

Објавено на

часот

Сподели

Со крајот на сезоната завршува поглавјето на Килијан Мбапе во ПСЖ, негов нов предизвик ќе биде Реал Мадрид.

Парискиот клуб ќе го загуби својот најдобар играч бесплатно, а наводно таму се гневни кон Мбапе за неговото заминување.

„Не можете да му кажете не на Насер, не можете да му кажете не на Катар“, извор од ПСЖ изјавил за „Л’Екип“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ