петок, 19 април 2024
Време

Променливо облачно со сончеви периоди

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен јужен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец кој краткотрајно ќе засилува.

Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и во вечерните часови на повеќе ќе биде нестабилно со повремени врнежи од дожд, наместа пообилни и поројни (над 20л/м2) проследени со грмежи. Ќе дува засилен ветер од јужен правец (локално над 70 km/h)

Во Скопје променливо облачно, попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд, во делови од котлината повремено поројни со појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ