понеделник, 26 февруари 2024
Време

Променливо облачно со слаб локален дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, со локален слаб дожд, а на повисоките планини слаб снег. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 7, а максималната ќе достигне од 9 до 16 Целзиусови степени.

 

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне 14 степени.

Од утре следува период на стабилно и суво време со пониски утрински температури.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ