недела, 3 март 2024
Време

Променливо облачно со повремен пороен дожд

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне до 28 степени.

x

Следува период на стабилно време со постепен пораст на дневната температура.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ