четврток, 22 февруари 2024

Пролетни температури во неделата по Нова година, ако нема магла

Топлото време за овој период од годината ќе продолжи од понеделник, во првата недела по Нова година, но можна е и појава на магла, велат од УХМР.

Објавено на

часот

Сподели

УХМР информира дека продолжува периодот на релативно топло време. По котлините и понатаму ќе има појава на магла со променлив интензитет и пониски дневни температури. Во вторник и среда ќе има повремен локален дожд, а ќе дува и слаб, во западните делови умерен ветер од југозападен правец.

Максималните температури идната недела ќе се движат од 14 до 16 степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ