недела, 21 април 2024
Време

Продолжува октомвриското топло лето

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Наместа облачноста повремено ќе се зголемува, а попладне во западните делови и во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

 

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, а дневната температура ќе достигне до 27 Целзиусови степени. Маврово 20, Охрид 24, Битола 26, Крива Паланка и Берово 21, Кавадарци 27, Дојран 29.

Утре времето ќе биде сончево со умерена облачност. Во југоисточните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Во Скопје сончево со умерена облачност.

Дневните температури ќе се движат од 17 до 26 степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ