петок, 1 март 2024

Продолжениот празничен викенд ја зголеми фреквенцијата на Табановце и Богородица

На граничните премини Табановце и Богородица утринава за излез од земјава се чека од 30 до 45 минути, соопштува Авто мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Фото: МИА

Објавено на

часот

Сподели

На граничните премини Табановце и Богородица утринава за излез од земјава се чека од 30 до 45 минути, соопштува Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ