четврток, 23 мај 2024

Признание за Македонецот, Миовски е прогласен за играч на сезоната на Абердин

Ново признание за македонскиот напаѓач Бојан Миовски, доби две награди од Абердин за играч на сезоната.

Објавено на

часот

Сподели

Абердин ги прогласи најдобрите за оваа сезона, а главните отидоа на адреса на нашиот Бојан Миовски.

Покрај стандардната награда за играч на сезоната, тој беше прогласен за најдобар и со гласање на фудбалерите на Абердин, односно неговите соиграчи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ