петок, 23 февруари 2024

Приведенo 81-годишно лице за подметнување пожар

Вчера полицијата од Гостивар го лишиле од слобода 81-годишниот Х.Х. од гостиварска Долна Бањица. Тој се сомничи дека претходно запалил оган на неговата нива, кој набргу неконтролирано се проширил наоколу и зафатил плевна, сопственост на 71-годишниот Н.Д. од истото село, како и пластична цевка поставена во близина.

Објавено на

часот

Сподели

Нема повредени во пожарот, а со интервенција на гостиварската Територијална противпожарна единица пожарот целосно е локализиран. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ