четврток, 30 мај 2024

Приведени тројца диви копачи кај Криволак

Вчера полицијата од Неготино ги приведе Б.А.(49) од село Никуштак, општина Липково, Р.М. (49) од село Вакуф, кратовско и Б.А. (36) од село Орланци, скопско откако припадници на армијата ги затекнале со патничко возило во армискиот полигон Криволак.

Објавено на

часот

Сподели

Во возилото тие имале металдетектори и скенер за вршење археолошки истражувања и алат за вршење ископ. По целосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ