понеделник, 17 јуни 2024

Приведени шестмина прилепчани за сторени 87 кривични дела

Објавено на

часот

Сподели

Пријавените, во периодот од април 2021 до февруари 2022 година, на подрачјето на Битола и селата Путурус, Црнобуки, Вашарејца, Добрушево, Радобор, Трап со употреба на погоден предмет и физичка сила, извршиле тешки кражби, тешки кражби во обид и кражби во куќи, викендици, стопански дворови, цркви, манастири, магацини, базни станици, при што одзеле разни предмети и се стекнале со противправна имотна корист од 1.524.400 денари, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ