вторник, 5 март 2024

Приведени крадци од гостиварско

Полициски службеници од ОВР Гостивар вчера ги лишиле од слобода О.Џ.(31) од Гостивар и А.А.(24) од село Форино, гостиварско, кои се сомничат дека во текот на денот од објект во изградба одзеле градежен материјал.

Фото: Пиксабеј

Објавено на

часот

Сподели

Како што информираат од МВР, одземениот материјал бил пронајден и вратен на сопственикот, а по целосно документирање на случајот против лицата ќе следи соодветен поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ