петок, 14 јуни 2024

Приведени две лица од Куманово, пронајден хероин

Објавено на

часот

Сподели

Тие биле во патничко моторно возило “рено”, управувано од М.А., а кај Д.Ц. бил пронајден хероин. Лицата се задржани во СВР Куманово и известен е јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ