сабота, 25 мај 2024

Приведени две лица во Тетовско, одзеле пари од казино

Полицијата вчера ги лишила од слобода А.Д.(28) и А.Д.(21), двајцата од тетовското село Непроштено поради сомнение дека околу 4 часот утрото во казино на регионалниот пат Тетово-Јажинце под закана со огнено оружје од вработените одзеле пари.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти МВР, лицата се задржани во Полициска станица Тетово и по документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ