четврток, 13 јуни 2024

Приведени двајца дилери

Ј.Ј. (22) и Д.Д. (47), двајцата од Скопје, денеска биле приведени откако полицијата по претходно добиени оперативни сознанија и добиена судска наредба извршила претрес во дом во Скопје, при што биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага.

Објавено на

часот

Сподели

Лицата се задржани во полициска станица и по целосно расчистување и документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, соопшти МВР.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ