среда, 29 мај 2024

Приведенa тинејџерка од Скопје, кај неа била пронајдена дрога

Полицијата вчера привела 19-годишна скопјанка кај која била пронајдена дрога.

Објавено на

часот

Сподели

„Вчера во 22:40 часот во Скопје, на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ја лишиле од слобода М.А.(19) од Скопје, затоа што кај неа била пронајдена и одземена прашкаста материја“, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ