петок, 19 април 2024

Приведен шверцер на мигранти

На автопатот А1, кај клучка Миравци, денеска околу 15 часот полициски службеници од РЦГР Југ- ПС за ГП и ГН Богородица го лишиле од слобода А.А.(37) од Неготино затоа што во патничко возило тојота авенсис со скопски регистерски таблички превезувал шест лица од Сирија.

Објавено на

часот

Сподели

МВР соопшти дека е известен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и по документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ