недела, 23 јуни 2024

Приведен разбојник од Штип, украдените пари пронајдени

Објавено на

часот

Сподели

Со него е извршен службен разговор во полициска станица, а кај него се пронајдени одземените пари кои се вратени на сопственикот. По комплетно документирање на службениот материјал против Џ.Ј. ќе биде изготвена кривична пријава по чл.237 ст.1 од Кривичниот законик.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ