недела, 23 јуни 2024

Приведен разбојник кој со закана со остар предмет ограбил аптека

Објавено на

часот

Сподели

Тој во аптека во Скопје со закана со остар предмет ја нападнал вработената и одзел пари. Разбојникот е приведен и поднесена е кривична пријава и од страна на судија му е изречена мерка притвор, по што е спроведен во Казнено поправна установа Затвор Скопје. Парите се вратени на оштетената.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ