петок, 14 јуни 2024

Приведен осуденик на тригодишна затворска казна

Синоќа во Скопје бил приведен осуденик на тригодишна затворска казна за дело провала поради кражба.

Објавено на

часот

Сподели

„Синоќа околу 18.30 часот на ул.Бистра во Скопје, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка- отсек потраги го лишија од слобода Р.М. (24) од Скопје, кој бил баран со потерница по наредба од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело по член 236 став 1 од КЗ на РСМ. Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено-поправна установа“, информира МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ