понеделник, 15 април 2024

Приведен напаѓачот на медицинска сестра во државната болница

Вчера полицајци од полициската станица Центар во Скопје го лишиле од слобода Б.Т. (44) од Гевгелија затоа што во кругот на Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје физички ја нападнал медицинската сестра Н.Р.Б. (41) од скопско.

 

Објавено на

часот

Сподели

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ