четврток, 13 јуни 2024

Приведен криумчар од Србија, во неговото возило пронајдени 10 мигранти

Објавено на

часот

Сподели

Увид на местото извршила екипа од Полициска станица Гевгелија. За настанот е известен јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ