четврток, 29 февруари 2024

Приведен криумчар на мигранти oд Непал   

Денеска oколу 17 часот на автопатот Пријателство, помеѓу Табановце и Куманово, полициски службеници од РЦГР Север-ПС за ГН Сопот го лишија од слобода И.Ѓ. (32) од гевгелиско, затоа што во патничко моторно воџило пежо превезувал три лица мигранти од Непал. 

Објавено на

часот

Сподели

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ