четврток, 13 јуни 2024

Приведен крадец, одземените предмети вратени на сопственикот

Објавено на

часот

Сподели

 Тој, претходно, на улицата „15 Корпус“ во Охрид, од паркирано патничко возило „голф“ одзел паричник и документи, соопштија од МВР.

Предметите се вратени на сопственикот на возилото, а против сторителот ќе биде поднесена соодветна пријава. 

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ