понеделник, 27 мај 2024

Приведен грчки државјанин поради давање поткуп

На 29 април 2024 во 12:40 часот на граничниот премин Табановце, полициски службеници го лишиле од слобода 49 годишниот Д.К. од Грција, поради сомнение за сторено кривично дело давање поткуп, соопшти МВР.

Објавено на

часот

Сподели

„При пасошка и гранична контрола на возилото форд со германски национални ознаки, кое го управувал, тој во својата патна исправа ставил пари како поткуп. Парите биле одземени со потврда за одземени предмети, а лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка3, информираа од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ