понеделник, 15 април 2024

Приведен дилер во Гостивар, сопственик на угостителски објект

Рано утрово полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Б.Ѓ. (34) од Гостивар. При претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од објектот во Гостивар, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени кокаин, марихуана, дигитална вага и повеќе предмети со остатоци од кокаин.

Објавено на

часот

Сподели

Б.Ѓ. е задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ