понеделник, 15 април 2024

Приведен дилер на дрога

Во гостиварско Врапчиште синоќа околу 19.30 часот  полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово – полициско одделение Галате го привеле 23-годишниот Ф.А. од Врапчиште, соопштија денеска од МВР.

Објавено на

часот

Сподели

Тој бил баран по централна потерница врз основа на судска наредба за издржување едногодишна затворска казна за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори”, казниво по член 215 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ