понеделник, 26 февруари 2024

Приведен дилер на дрога во Тетово

Полициски службеници на СВР Тетово, вчеравечер го лишиле од слобода 26-годишниот тетовец Ф.Ф..  При претрес во неговиот дом во Тетово, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. 

Објавено на

часот

Сподели

Тој е задржан во полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен законски предвидениот поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ